مشخصات امام جمعه
محمد صباحی
محمد صباحی
كازرون
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1398/10/6
عامل خاموش سازی فتنه در سال 88، تبعیت مردم از ولی فقیه بود

حجت الاسلام محمود صحرایی امام جمعه موقت کازرون در خطبه نماز جمعه این هفته (6 دی 98):

سطح سواد در ایران هنوز نیاز به تلاش و بهبود دارد اما بسیار شرایط بهتر از اوایل انقلاب است و بیش از 98 درصد از مردم به برکت انقلاب اسلامی باسواد هستند.

جامعه دانا به خدا نزدیکتر و قدرتمندتر در تمام عرصه ها است. لذا خود و دیگران را به علم آموزی تشویق و ترغیب کنیم. لذا از جهادگران عرصه نهضت سواد آموزی تشکر میکنیم ک با دستمزد اندک کار بسیار بزرگی انجام داده اند.

 

دوشنبه 9 دی ماه یادآور قیام مردمی ایران به تبعیت از ولی امر خود در خصوص خنثی سازی فتنه سال 88 هست.
9 دی روز بصیرت است چرا که تبعیت از ولی امر رخ داد. شاخصه بصیرت در امور سیاسی، رهبر الهی است. اگر جامعه و افراد بخواهند بصیر باشند و بمانند، و در مسیر بصیرت حرکت کنند، تنها راهش تبعیت از امام مسلمین زمان خود است. و بی بصیران بی تقوایان سیاسی واجتماعی هستند. ما فتنه های فراوانی را در طول انقلاب پشت سر گذاشته ایم. بجز چشمان نافذ و بصیر بقیه دچار گمراهی خواهند شد مگر اینکه از رهبری تبعیت کند. در فتنه ها پشت سر روحانیت انقلابی و رهبر بصیر حرکت کنیم تا از گزند فتنه ها در امان بمانیم.

عامل خاموش سازی فتنه در سال 88، حضور مردم در پشت ولی فقیه بود همانطور ک امام راحل فرمود که پشتیبان ولایت فقیه باشد تا به مملکت شما آسیبی نرسد و همین راه نجات بوده است. و امروز نیز برای گذشت از مشکلات و سختی ها تنها راه همین است.

 

روز پنجشنبه ولادت حضرت زینب (س) است. ما به عنوان شیعه خدارا شاکریم که ایشان را به ما داد. اگر نقش ایشان را واکاوی کنیم در حمایت از امام زمان خود و در زنده نگه داشتن یاد و قیام کربلا و امتداد کربلا تا کنون، خدا را هزاران بار باید شکر کنیم.

ایشان الگوی حجاب است که در عین حضور در بزرگترین حوادث، حجاب را مهم و ارزشمند می شمردند.

 

تشکر میکنم از عزیزانی که ما را در حادثه هجوم اشرار به حوزه علمیه یاری کردند. حادثه دردناک بود، ابتدا بخاطر جسارت به قرآن کریم که عمدا قرآنها را جمع کردند و در وسط نمازخانه حوزه به آتش کشیدند و البته ماهیت خودشان را نشان دادند و ثانیا به خانه و سربازان امام زمان جسارت شد. تشکر میکنیم از کسانی ک همدردی و کمک رسانی کردند.

 

همچنین از عزیزان دست اندر کار یادمان شهدای کازرون در 4 دی تشکر میکنم. کازرون شهر حماسه و جهاد و شهادت است. اگر قرار باشد نمادی از کازرون برای کشور و دنیا عرضه شود، باید نماد جهاد و شهادت باشد، نه نماد تسلیم در مهمترین و مقدسترین میدان کازرون که میدان شهداست نصب شود که با این کار به کازرون ظلم شد و خواسته ما و این مردم شریف، اصلاح میدان شهداست. اینکه سه شمشیر در میدان شهدا و شهر شهادت و جهاد به زمین کاشته شود که نماد تسلیم است، خیانت به فرهنگ و تاریخ این شهر است. به مسوولین امر گفتیم اما گوش شنوا نبود. الان چندمین بار است گفته می شود و امروز از مسوولین امر خواهانیم. نماد هر شهر بیانگر تاریخ و روحیه و سابقه آن شهر است. لذا آن شهرداری ک آن را در میدان شهدا احداث کرد، خیانت کرد. (تکبیر حضار)

یاد و نام همه شهدای خونین کفن بویژه 1300 شهید این شهرستان و شهید لیلة القدر که هرچه میگذرد، جایش را خالی‌تر احساس می کنیم را گرامی می دارم.